W jaki hosting serwerów warto inwestować?

Kiedy posiadamy stronę internetową to wiadomo, że aby była widoczna dla internautów koniecznie jest wykupienie miejsca na serwerze, skorzystanie z oferty firmy hostingowych. Jednak w kwestii hostingów serwerów mamy wiele możliwości, możemy wybierać przeróżnego rodzaju konfiguracje. Dlatego warto dowiedzieć się o tym wszystkiego i wybrać najlepsze opcje dla siebie.

W przypadku kiedy ktoś prowadzi stronę hobbistyczną, prowadzi stronę tylko i wyłącznie dla własnej przyjemności i nie notuje wielkiego ruchu ten powinien zdecydować się na hosting serwerów wirtualnych. Taki serwer jest wydzielony z istniejących serwerów. Na jednym takim serwerze może znajdować się wiele serwerów wirtualnych, znajdują się tam przeróżne strony internetowe przeróżnych osób czy firm. Mankamentem takiego wyboru jest to że wszelkie moce obliczeniowe takiego serwera czy też łącza dzielone są na wszystkie wykupione serwery. Nie powoduje to wielkiej stabilności, jednak idealnie nadaje się dla prostych stron internetowych.

Profesjonalne serwery dedykowane to idealne rozwiązanie dla firm, dla osób które pragną posiadać samodzielny serwer w firmie hostingowej, tak aby jego moc obliczeniowa, parametry łącza dotyczyły tylko i wyłącznie jednej firmy, były wykorzystywane indywidualnie. To najczęściej spotykana opcja w większości firm, które podchodzą profesjonalnie do tematyki serwerów.

Jeżeli ktokolwiek pragnie posiadać własny serwer, ale nie ma zamiaru przygotować dla niego kompletnej infrastruktury to koniecznie powinno się zapoznać z procesem kolokacji serwerów. Kolokacja pozwala nam własny serwer złożyć w firmie hostingowej, które będzie dostarczała odpowiednie łącza, zapewni wszelkie niezbędne rozwiązania do prawidłowego działania takiego serwera.
Natomiast kolokacja idealnie pasuje dla wszystkich tych, którym chodzi po głowie możliwość instalowania własnych serwerów, tworzenia własnych serwerowni. Tylko największe firmy mogą sobie pozwolić na korzystanie z własnych serwerowni, ale jeżeli chcemy posiadać wydzielony serwer, to na pewno kolokacja na tę chwilę wydaje się być idealnym rozwiązaniem.
Jak przebiega dokładnie proces kolokacji? Nic skomplikowanego się nie dzieje. Po dokonaniu zakupu serwera dostarczamy go do firmy oferującej kolokację, która dostarcza odpowiednie zasilanie, odpowiednie łącza oraz oczywiście przydziela konkretny adres IP.

Jeżeli chcemy lub po prostu potrzeby wymagają od nas zakup własnych serwerów to warto skorzystać z powyższych rozwiązań gdyż możemy dzięki temu znacznie zaoszczędzić choćby energię, nie musimy również inwestować w bardzo szybkie łącza internetowe, które są wymagane przy serwerach. Należy również pamiętać iż kolokacja to nie to samo co serwer dedykowany. Przy kolokacji to my jesteśmy właścicielem serwera, a nie firma hostingowa jak się to dzieje w przypadku zakupu serwerów dedykowanych.

[ wpis gościnny ]