Gotowe szablony i style do Contact Form 7

Gotowe szablony i style do Contact Form 7

Formularz rejestracji w wydarzeniu a może formularz zgłoszenia sugestii? Zamiast rzeźbić od zera formularz, wybierasz szablon, wybierasz styl i formularz prawie gotowy. Poznajcie ciekawy dodatek do jednej z najpopularniejszych wtyczek do formularzy Contact Form 7 – Contact Form 7 Skins.

Ten dodatek jest dostępny w formie wtyczki na WordPress.org, i którą to instalujemy tak samo jak każdą inną. Wraz z jej zainstalowaniem domyślny formularz wtyczki Contact Form 7 wzbogaci się o sekcję wyboru szablonu…

Contact Form 7 Skins template

… oraz wyboru stylu dla tworzonego formularza.

Contact Form 7 Skins style

Szablonów łącznie do użytku mamy 9:
– formularz rejestracji ogólnego przeznaczenia
– formularz rejestracji w wydarzeniu
– formularz kontaktowy (dwie wersje)
– formularz przesłania sugestii
– formularz ankiety
– dwie „pokazówki” z zagnieżdżonymi ramkami (chodzi o znacznik fieldset)
– formularz domyślny – taki sam jaki oferuje wtyczka Contact Form 7 na dzień dobry

Wybranie danego szablonu (kliknięcie przycisku Select pod miniaturą) powoduje załadowanie kodu html oraz shortcode Contact Form 7 do okna tworzenia formularza. Pozostaje nam wówczas jedynie dopieścić kod formularza, przede wszystkim przetłumaczyć (co może się w przyszłości zmienić, bo wtyczka jest gotowa pod tłumaczenie).

Co do styli, jest ich łącznie 11. Od strony wizualnej lekki old-school, od środka także – nie liczcie na responsywność tych formularzy. Ale nie można powiedzieć, że są to brzydkie style – lepiej z takim stylem niż żadnym, bo Contact Form 7 sam z siebie nic nie oferuje i w pełni polega na ostylowaniu formularzy użytkowanego motywu na stronie. Z jednej strony to duży plus – nie miesza.

Contact Form 7 Skins dystrybuowany jest w wersji darmowej i płatnej, ta druga zawiera dodatkowe dwa szablony i dodatkowe 10 styli oraz dla nabywców oferowane jest wsparcie techniczne i wideo instruktaże.