Global Admin Search – przeszukiwanie wszystkiego

Omnisearch przemianowany obecnie na Global Admin Search (zapewne na prośbę autorów wtyczki Jetpack) to kolejna propozycja funkcji dla WordPress 3.8. Ta propozycja to wyszukiwarka po stronie kokpitu, z pomocą której za jednym razem przeszukamy nie tylko same wpisy ale i podstrony, komentarze, media, repozytorium wtyczek na WordPress.org i niestandardowe rodzaje wpisów. Czyli od taka multi wyszukiwarka.

omnisearch Global Admin Search

Jeżeli korzystaliście ostatnio lub nadal korzystacie z wtyczki Jetpack to zapewne nazwa Omnisearch jest wam dobrze znana. Jeden z modułów Jetpacka nosi taką nazwę i Global Admin Search to jego kopia tyle, że pozbawiona graficznych dodatków i wzbogacona o obsługę niestandardowych rodzajów wpisów. Reszta bez zmian, czyli dedykowana wyszukiwaniu podstrona z dobrze widocznym polem na wpisanie szukanego hasła i ułożeniem wyników wyszukania per rodzaj.

Niestety jest jedna spora wada tej multi wyszukiwarki – za każdym razem szukamy wszędzie. Ani moduł Jetpacka ani Global Admin Search obecnie nie oferuje opcji wybrania miejsca szukania a to byłaby ogromnie przydatna opcja, dzięki której pomijane byłyby komentarze czy wtyczki jeżeli nie ma takiej potrzeby. A tak wystarczy, że szukane słowo występuje we wpisach, komentarzach i w nazwach lub opisach wtyczek i bach – tworzy nam się gigantyczna lista wyników szukania.

 http://wordpress.org/plugins/omnisearch