Genius404 – fajna alternatywa dla wtyczek do tworzenia przekierowań

Zaktualizowany adres url wpisu, a może zmieniona struktura bezpośrednich odnośników? Szczególnie w tym drugim przypadku, bez utworzenia przekierowań się nie obejdzie, chyba, że chcemy pochwalić się przed odwiedzającymi unikatową stroną błędu 404 lub wyindeksować dotychczasowe wpisy z indeksów wyszukiwarek.

Można też inaczej zażegnać problem z 404’kami. Zamiast tworzyć własnoręcznie przekierowania, można skorzystać z wtyczki Genius404. Jest to wtyczka w stylu zainstaluj i zapomnij, która bez naszej fatygi przekieruje niedziałający adres na działający (przekierowanie 301). Gdy ktoś będzie chciał przejść na adres, który nie jest już aktualny, Genius404 na podstawie zawartych w żądanym adresie fraz wyszuka w bazie adres, który prawdopodobnie miał zostać wyświetlony. Gdy napotka na więcej niż jeden pasujący adres powinna zostać wyświetlona standardowa strona błędu 404 z listą pasujących adresów. Powinna, bo mi się jej wywołać nie udało. Leciał adres tego wpisu, którego data publikacji jest nowsza.

???? Genius404 przyda się, gdy zachodzi potrzeba utworzenia sporej liczby pojedynczych przekierować lub kilkunastu wzorców przekierowań (wtyczka Redirect ma taką opcję) na co nie mamy obecnie czasu albo po prostu nie wiemy jak się do tego zabrać. Przyda się też gdy mamy trudniejsze przekierowania, dodaliśmy do struktury adresów wpisów kategorie, w efekcie zachodzi potrzeba przekierowań domena.pl/tytul-wpisu => domena.pl/kategoria/podkategoria/tytul-wpisu.

???? Nie ma tu żadnego mechanizmu cache’owania, wtyczka działa na bieżąco. Może dać o sobie znać, gdy jakiś robot zacznie hurtem sprawdzać pokaźną listę adresów url. Jeżeli korzystasz z wtyczki Wordfence to taki wybryk zostanie ubity (Wordfence ma funkcję blokowania zbyt wielu żądań w krótkim okresie czasowym).

 Genius 404