GenerateWP - świetne narzędzie!

GenerateWP – świetne narzędzie!

Dostępne pod adresem GenerateWP.com narzędzie do generowania gotowych fragmentów kodu (np: na dodanie dodatkowego rodzaju wpisów) przyda się zarówno początkującym użytkownikom WordPressa jak i zaprawionym w bojach wordpressowiczom. Tym pierwszym oszczędzi wielu godzin przeszukiwania zasobów wyszukiwarki Google a tym drugim przyspieszy pracę.

Kod na rejestrację nowego menu, rodzaju wpisów, taksonomii czy sidebara, kod na dodanie do skórki obsługi formatów wpisów, konfigurowalnego tła i nagłówka, dodatkowych rozmiarów miniatur, utworzenie zapytania do bazy na potrzeby listy ostatnich wpisów a może użytkowników, utworzenie własnego shortcode czy statusu wpisu albo plik konfiguracyjny WordPressa ( config.php) z wszystkimi możliwymi do ustawienia/dodania parametrami – to wszystko i to co niewymienione wygenerujemy z pomocą tego narzędzia.

 

Wchodzimy na http://generatewp.com i w zależności od tego co potrzebujemy wybieramy 1 z 10 generatorów, w nowo otwartej stronie wypełniamy pogrupowane w zakładki i zawierające przykładowe wartości pola, klikamy przycisk update code i kopiujemy do schowka to co generator „wypluje” poniżej tego przycisku. A następnie wklejamy skopiowany kod do odpowiedniego pliku naszej skórki czy do config.php w katalogu głównym WordPressa.