FV Gravatar Cache i strona ładuje się szybciej

Przy każdym wczytaniu strony wysyłane są zapytania do Gravatar.com o awatary dla poszczególnych adresów mailowych dodanych przez autorów komentarzy. I tak za każdym razem. Nie jest to zbyt wydajne i niekiedy skutkuje to wolniejszym załadowaniem się strony. Szczególnie gdy pod wpisem jest więcej niż kilka, kilkanaście komentarzy i wystąpią jakieś problemy techniczne.

Wtyczka FV Gravatar Cache ma na to lekarstwo – zapisuje awatary lokalnie i z tej lokalizacji są później ładowane a nie z Gravatar.com. W efekcie przy kolejnych wizytach awatary dla poszczególnych komentarzy są ładowane z naszego serwera co jest szybsze niż ciągłe odpytywanie Gravatar.com o obrazek per komentarz.

Awatary są pobrane i zachowane podczas dodania komentarza. Ale FV Gravatar Cache nie traci czasu i już po zainstalowaniu zakasa rękawy i berze się do pracy, poprzez CRON pobiera i zapisuje lokalnie awatary wszystkich autorów komentarzy jakich znajdzie w bazie danych naszej strony. Czyli gdy doda komentarz nowy odwiedzający to leci zapytanie do Gravatar.com a gdy komentarz doda ktoś kto już wcześniej udzielił się pod którymś z wpisów to jego awatar poleci od razu od nas.

Poprzez cykliczne zadania odbywa się także proces aktualizacji już lokalnie zapisanych awatarów aby były aktualne. Wszystkie pobrane awatary są przechowywane w folderze images wewnątrz folderu wtyczki. W razie potrzeby na stronie ustawień wtyczki możemy ustawić inny dwowolny folder.

Na stronie ustawień FV Gravatar Cache możemy też sprawdzić kiedy po raz ostatni CRON dał o sobie znać oraz ile w sumie lokalnie jest zapisanych awatarów.

FV Gravatar Cache settings

Po kliknięciu na widoczny na powyższym screenie link show wyświetli się pełna lista zapisanych lokalnie awatarów wraz z przypisanymi do nich adresami mailowymi.

Strona wtyczki http://wordpress.org/plugins/fv-gravatar-cache/