Ferajna Monstroida – Cherry Simple Slider

Wpis jest częścią cyklu wpisów dedykowanych zdobywającemu popularność motywowi Monstroid spod skrzydeł Template Monster.

template monster monstroid theme banner 01
Strona motywu: http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/

Motywowi Monstroid towarzyszy pokaźny zestaw wtyczek, z którymi zyskuje na funkcjonalności pod względem możliwości wzbogacenia treści o różne dodatki jak i pod względem wszechstronności co do typu strony jaki można wdrożyć.

Poznajmy kolejną z nich…

– Cherry Simple Slider –

Nazwa zdradza, że to nie jest rozbudowana wtyczka i tak jest w rzeczywistości. Oferuje w prosty i szybki sposób utworzenie pokazu slajdów, który następnie wyświetlamy bezpośrednio (każdy pokaz slajdów tak jak standardowy wpis ma swój unikatowy adres URL) lub wklejamy w wybranym miejscu via shortcodes.

Pokazy slajdów tworzymy przy wykorzystaniu niestandardowego typu wpisów oraz wbudowanej w WordPressa funkcji galerii. A przy wykorzystaniu niestandardowej kategorii możemy pogrupować pokazy slajdów.

Utworzenie pokazu slajdów sprowadza się do kilku kroków:

  • otwieramy formularz dodania pokazu slajdów
  • dodajemy tytuł i opcjonalnie opis
  • przy wykorzystaniu bibliotenki mediów wgrywamy zdjęcia i dodajemy do wpisu w formie galerii
  • zapisujemy wpis

I to tyle, pokaz slajdów gotowy do wyświetlenia.

monstroid-cherry-slider

Brak tu przekombinowanych animacji, mnogości funkcji działania czy personalizacji wyglądu. Rozciągnięte na pełną szerokość zdjęcia i przyciski nawigacji w prawym dolnym rogu. Każdy utworzony pokaz slajdów działa tak jak standardowy wpis, czyli odwiedzający może dodać komentarz, udostępnić pokaz w mediach społecznościowych, ocenić oraz polubić.

http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/
Strona motywu: http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/