Ferajna Monstroida – Cherry Sidebar Manager

Wpis jest częścią cyklu wpisów dedykowanych zdobywającemu popularność motywowi Monstroid spod skrzydeł Template Monster.

template monster monstroid theme banner 01
Strona motywu: http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/

Motywowi Monstroid towarzyszy pokaźny zestaw wtyczek, z którymi zyskuje na funkcjonalności pod względem możliwości wzbogacenia treści o różne dodatki jak i pod względem wszechstronności co do typu strony jaki można wdrożyć.

Poznajmy kolejną z nich…

– Cherry Sidebar Manager –

Oddzielne sidebary na widgety dla wybranych wpisów i stron, taką funkcję oferuje wtyczka Cherry Sidebar Manager. Przydatne, gdy planujemy cykl powiązanych wpisów i chcemy dla tego cyklu ustawić osobny zestaw widgetów albo przykładowo osobny zestaw bloków reklamowych reklamujących zawartość wpisu.

Taki osobny sidebar tworzymy na stronie zarządzania widgetami w WordPress. Na dole pod obecnymi sidebarami znajdziemy przycisk utworzenia sidebara.

Cherry Sidebar Manager 01

Klikamy i w nowo otwartym okienku popup podajemy nazwę i opis nowego sidebara – obie informacje są tylko na wewnętrzne potrzeby.

Cherry Sidebar Manager 02

Klikamy przycisk Utwórz panel boczny i gotowe. Nowy sidebar został utworzony.

Cherry Sidebar Manager 03

Pozostaje dodać widget/y.

Jeżeli chodzi o przypisywanie sidebara do wybranych wpisów lub stron to i tu nie ma większej filozofii działania. Na stronie tworzenia wpisu i strony do użytku mamy metabox Post Sidebars, w którym z rozwijanej listy wybieramy nasz niestandardowy sidebar.

Cherry Sidebar Manager post metabox

Niewybranie żadnego powoduje użycie domyślnego sidebara dla wpisów i stron.

Jeżeli zastanawiasz się o co chodzi z Główny panel boczny i Dodatkowy panel boczny to już wyjaśniam. Monstroid oferuje układ 3 kolumnowy ustawiany odgórnie dla wszystkich wpisów i stron, z możliwością nadpisania i ustawienia innego układu dla wybranego wpisu i strony.

monstroid cherry style columns

W zależności od wybrania układu, albo tylko główna kolumna będzie aktywna albo i główna i dodatkowa. W efekcie albo tylko jeden niestandardowy sidebar możemy przypisać albo dwa niestandardowe sidebary.

http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/
Strona motywu: http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/