Ferajna Monstroida – Cherry Mega Menu

Wpis jest częścią cyklu wpisów dedykowanych zdobywającemu popularność motywowi Monstroid spod skrzydeł Template Monster.

template monster monstroid theme banner 01
Strona motywu: http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/

Motywowi Monstroid towarzyszy pokaźny zestaw wtyczek, z którymi zyskuje na funkcjonalności pod względem możliwości wzbogacenia treści o różne dodatki jak i pod względem wszechstronności co do typu strony jaki można wdrożyć.

Poznajmy kolejną z nich…

– Cherry Mega Menu –

Podmenu mogące być podzielone na kolumny i mogące wyświetlić dowolną zawartość zamiast typowego menu z odnośnikami, pozwala na większą swobodę co do tego co menu naszej strony będzie zawierać. Taką swobodę daje nam wtyczka Cherry Mega Menu, a jej poskromienie nie jest trudne.

Wchodzimy na stronę zarządzania menu strony Wygląd > Menu, wybieramy menu, które chcemy edytować i klikamy specjalny przycisk Mega Menu na elemencie menu, dla którego chcemy aktywować rozszerzone podmenu.

cherry mega menu

Po jego kliknięciu w okienku popup otworzy się panel ustawień, do użytku mamy trzy zakładki.

Trzecia zakładka to ustawienia samego elementu menu:

  • dodanie ikony obok nazwy
  • ukrycie i/lub zmiana ikony informującej, że dany element menu ma podmenu
  • ukrycie nazwy, gdybyśmy chcieli mieć samą ikonę

cherry mega menu settings item icon

Druga zakładka to ustawienia mobilne (maks szerokość podmenu dla 3 zakresów rozdzielczości, oraz opcja ukrycia podmenu dla mobilnych urządzeń), ustawienia wyrównania podmenu oraz możliwość podziału elementów podmenu na kolumny – ta opcja tyczy się tylko normalnego podmenu złożonego ze zwykłych odnośników.

Pierwsza zakładka to włączenie mega menu oraz ustawienie jakie elementy będzie zawierać i jak będą ułożone.

Elementy mega menu to po prostu widgety, które znajdziemy na Wygląd > Widgety. Do użytku mamy wszystkie widgety, zarówno te domyślne jak i niestandardowe dodane przez wtyczki. Z pomocą rozwijanej listy wybieramy interesujące nas widgety a metodą przeciągnij i upuść je układamy.

cherry mega menu item widgets settings

Obok nazw widgetów mamy zestaw trzech przycisków, pierwsze dwa służą do ustawienia szerokości a trzeci do wyświetlenia ustawień widgetu.

Chwila zabawy i tworzymy mega menu z ostatnimi wpisami, kategoriami czy wyświetlamy dane kontaktowe i mapkę dojazdu pod odnośnikiem Kontakt.

http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/
Strona motywu: http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/