Ferajna Monstroida – Cherry Live Chat

Wpis jest częścią cyklu wpisów dedykowanych zdobywającemu popularność motywowi Monstroid spod skrzydeł Template Monster.

template monster monstroid theme banner 01
Strona motywu: http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/

Motywowi Monstroid towarzyszy pokaźny zestaw wtyczek, z którymi zyskuje na funkcjonalności pod względem możliwości wzbogacenia treści o różne dodatki jak i pod względem wszechstronności co do typu strony jaki można wdrożyć. Poznajmy kolejną z nich…

– Cherry Live Chat –

Na stronach kokpitu dodaje opcje czatu poprzez który możemy uzyskać pomoc.

Okno czatu jest zminimalizowane i wyświetla się w formie wstążki na wszystkich stronach kokpitu.

Cherry Live Chat

W momencie potrzeby skorzystania z pomocy klikamy na wstążkę, otwiera się małe okienko, w którym podajemy nasz unikatowy numer ID i klikamy Start Chat (numer ID trzeba każdorazowo wklepać, nie jest zapisywany w bazie, przynajmniej w obecnej wersji). Przy okazji mamy w tym okienku informację czy ktoś po drugiej stronie jest online.

Cherry Live Chat form

Ten numer ID będzie wykorzystywany do powiązania naszych dyskusji z supportem. Przy pierwszym skorzystaniu z czatu trzeba ten numer wygenerować – klikamy na Click here, wyświetla się drugi formularz w którym podajemy Imię oraz adres e-mail i generujemy numer ID, a następnie zapisujemy sobie go gdzieś.

Po kliknięciu przycisku uruchomienia czatu otwiera się dużo większe okno, w którym już nie wpisujemy żadnych numerów a to z czym mamy problem.

chat_session

I to w zasadzie tyle. Nie mu co tu więcej opisywać.

Funkcję czatu możemy w każdej chwili całkiem wyłączyć, wystarczy po prostu wyłączyć wtyczkę Cherry Live Chat. A w razie czego ponownie włączyć aby przywrócić czat.

http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/
Strona motywu: http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/