Ferajna Monstroida – Cherry Grid

Wpis jest częścią cyklu wpisów dedykowanych zdobywającemu popularność motywowi Monstroid spod skrzydeł Template Monster.

template monster monstroid theme banner 01
Strona motywu: http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/

Motywowi Monstroid towarzyszy pokaźny zestaw wtyczek, z którymi zyskuje na funkcjonalności pod względem możliwości wzbogacenia treści o różne dodatki jak i pod względem wszechstronności co do typu strony jaki można wdrożyć.

Poznajmy kolejną z nich…

– Cherry Grid –

Wzbogaca i tak już liczną ilość shortcodes o dodatkowy shortcode Grid, który umożliwia wyświetlenie listy ostatnich wpisów (obsługiwane są wszystkie typy wpisów z pakietu Monstroid). Listę możemy wyświetlić w formie siatki (przykład poniżej), stylu masonry lub pojedynczego wiersza.

cherry grid post list

Shortcode Grid może się przydać, gdy będziemy chcieli na osobnej podstronie podlinkować kilka ostatnich wpisów z wybranego typu wpisów lub przykładowo w danym wpisie podlinkować ostatnie referencje (te mają 4 dedykowane style siatki nieznacznie różniące się od siebie, głównie stylem obrazka wyróżniającego).

Jak w przypadku innych shortcodes i ten dodajemy przy wykorzystaniu generatora shortcodes.

Klikamy przycisk Wstaw shortcodes.

cherry shortcodes button

W nowo otwartym okienku popup wybieramy shortcode Grid.

cherry grid shortcode select

I ustawiamy domyślne ustawienia pod siebie jak ilość wpisów, rozmiar odstępu między „komórkami” siatki, maksymalna szerokość obrazków wyróżniających, style siatki, typ wpisów czy tekst przycisku wyświetlającego pełny wpis.

cherry grid shortcode options

Następnie klikamy przycisk Wstaw shortcode i wuala ?.

http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/
Strona motywu: http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/