Ferajna Monstroida – Cherry Data Manager

Wpis jest częścią cyklu wpisów dedykowanych zdobywającemu popularność motywowi Monstroid spod skrzydeł Template Monster.

template monster monstroid theme banner 01
Strona motywu: http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/

Motywowi Monstroid towarzyszy pokaźny zestaw wtyczek, z którymi zyskuje na funkcjonalności pod względem możliwości wzbogacenia treści o różne dodatki jak i pod względem wszechstronności co do typu strony jaki można wdrożyć. Poznajmy kolejną z nich…

– Cherry Data Manager –

Ta wtyczka nie rozszerza funkcjonalności innych wtyczek, nie wspomaga w jakiś sposób tworzenie landing page’y, nie jest aktywna przy tworzeniu wpisów lub podstron, nie jest też aktywna na stronie ustawień motywu. Na co dzień nie będziemy z niej korzystać, możliwe, że nigdy z niej nie skorzystamy ale warto wiedzieć, że jest. Bo w niektórych sytuacjach może być przydatna.

Cherry Data Manager oferuje eksportowanie i importowanie dodanej zawartości – wpisy, podstrony, kategorie, tagi, załączniki (wpisy do bazy i fizyczne pliki), aktywne widgety, menu, ogólnie wszystko to co wprowadziliśmy i ustawiliśmy.

Kiedy ta wtyczka może okazać się przydatna? Kiedy będziemy chcieli przenieść zawartość między dwoma witrynami, kiedy będziemy chcieli uruchomić bliźniaczą witrynę lub przykładowo kiedy przyjdzie potrzeba utworzenia kopii samej zawartości, tak na wszelki wypadek.

Kiedy przyjdzie taka potrzeba, w prawym sidebarze kokpitu w Narzędzia wybieramy eksportowanie Cherry i klikamy przycisk Eksportowanie zawartości.

Cherry Data Manager export

A następnie w tym samy menu wybieramy importowanie Cherry, dodajemy plik eksportu i klikamy przycisk importowania zawartości.

Cherry Data Manager import

Czekamy na zakończenie procesu importu i gotowe.

Działa to podobnie jak standardowy eksport/import w WordPress, tyle, że jest kompatybilne z pakietem Monstroid.

http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/
Strona motywu: http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/