Ferajna Monstroida – Cherry Charts

Wpis jest częścią cyklu wpisów dedykowanych zdobywającemu popularność motywowi Monstroid spod skrzydeł Template Monster.

template monster monstroid theme banner 01
Strona motywu: http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/

Motywowi Monstroid towarzyszy pokaźny zestaw wtyczek, z którymi zyskuje na funkcjonalności pod względem możliwości wzbogacenia treści o różne dodatki jak i pod względem wszechstronności co do typu strony jaki można wdrożyć. Poznajmy kolejną z nich…

– Cherry Charts –

W zależności od działalności, możemy tylko okazjonalnie lub częściej potrzebować dodać do treści wpisu czy podstrony wykres. Przy wykorzystaniu dodatku Cherry Charts możemy obejść się bez zewnętrznych narzędzi i trzymać wszystkie wykresy u siebie.

Dodanie wykresu z Cherry Charts wygląda podobnie jak utworzenie nowego wpisu.

Tworzymy nowy wykres

monstroid cherry charts menu

W bocznym pasku narzędzi kokpitu wybieramy utworzenie nowego wykresu, otwiera nam się z wyglądu podobny formularz jak przy tworzeniu nowego wpisu, tyle, że zamiast okna edytora treści mamy sekcje ustawień wykresu. Dodajemy tytuł i przechodzimy do ustawień.

Wybieramy typ i wymiary wykresu

monstroid cherry charts chart settings

Do wyboru mamy 5 typów wyglądu wykresu, w tej sekcji mamy też ustawienia szerokości i wysokości wykresu.

Ustawiamy wygląd wykresu

monstroid cherry charts chart style

Pozostawiamy domyślne ustawienia lub ustawiamy kolorystykę i przeźroczystość elementów wykresu wedle potrzeb. Każda z pozycji na wykresie może mieć dowolny wybrany przez nas kolor, nie ma odgórnie narzuconych kolorów do wyboru, także mamy wolną rękę.

Ustawiamy co ma się pokazywać

monstroid cherry charts settings

Domyślnie wyświetla się nazwa, legenda oraz wyświetlają się etykiety pozycji po najechaniu kursorem na nie. Wedle potrzeby możemy zostawić domyślnie lub ukryć np: nazwę.

Dodajemy dane do wykresu

monstroid cherry charts chart table data

Dane do wykresu dodaje się poprzez tabelę, w zależności od wybranego typu wykresu otrzymamy inną tabelę do użytku. Tabela ma automatyczne dodawania kolejnych kolumn i wierszy, a same dane wprowadzamy/edytujemy poprzez podwójne klikanie na komórkach tabeli.

Shortcode

monstroid cherry charts shortcode

Ostatni etap to zapisanie wykresu i skopiowanie wygenerowanego shortcode z ID utworzonego wykresu i wklejenie do treści wpisu czy podstrony.

http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/
Strona motywu: http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/