Efekt retro windy podczas kliknięcia „powrót do góry”

Rozglądasz się za skryptem animacji dla opcji powrotu do góry? Czyli odwiedzający po przewinięciu aktualnie wyświetlonej strony maksymalnie w dół klika link lub przycisk „powrót do góry” i ponownie znajduje się na samej górze strony. Ale nie tak od razu pojawia się góra strony, tylko w formie spowolnionego przewijania.

Można też pójść dalej i przewijanie strony do góry będzie wyglądać niczym jazda windą w dawnych latach. Taki efekt oferuje skrypt Elevator.js.

Wygląda to tak, że najpierw strona powoli zaczyna się przewijać w górę, następnie przewijanie przyspiesza po czym bliżej góry strony przewijanie zwalnia. Jest też dźwięk „dojechania” na wybrane piętro, a podczas przewijania można posłuchać relaksacyjnej muzyki. Zobaczcie i posłuchajcie sami na stronie z demem skryptu – https://fatpony.me/plugins/elevator/#elevator.

Możecie dodać taki efekt samodzielnie dodając do motywu skrypt Elevator.js lub skorzystać z wtyczki, która zrobi to za Ciebie. Wtyczka nie posiada żadnej możliwości personalizacji domyślnych ustawień.

Elevator