Efekt retro windy podczas kliknięcia "powrót do góry"

Efekt retro windy podczas kliknięcia „powrót do góry”

Rozglądasz się za skryptem animacji dla opcji powrotu do góry? Czyli odwiedzający po przewinięciu aktualnie wyświetlonej strony maksymalnie w dół klika link lub przycisk „powrót do góry” i ponownie znajduje się na samej górze strony. Ale nie tak od razu pojawia się góra strony, tylko w formie spowolnionego przewijania.

Można też pójść dalej i przewijanie strony do góry będzie wyglądać niczym jazda windą w dawnych latach. Taki efekt oferuje skrypt Elevator.js.

Wygląda to tak, że najpierw strona powoli zaczyna się przewijać w górę, następnie przewijanie przyspiesza po czym bliżej góry strony przewijanie zwalnia. Jest też dźwięk „dojechania” na wybrane piętro, a podczas przewijania można posłuchać relaksacyjnej muzyki. Zobaczcie i posłuchajcie sami na stronie z demem skryptu – https://fatpony.me/plugins/elevator/#elevator.

Możecie dodać taki efekt samodzielnie dodając do motywu skrypt Elevator.js lub skorzystać z wtyczki, która zrobi to za Ciebie. Wtyczka nie posiada żadnej możliwości personalizacji domyślnych ustawień.

Elevator