EasySave i MDC YouTube Downloader – jedna niepotrzebna a druga chyba nielegalnie działająca

Dlaczego w czeluściach GitHuba można natrafić na ciekawe i przydatne wtyczki do WordPressa, które nie zagościły w oficjalnym repozytorium WordPress.org bo z jakiejś przyczyny nie zostały zaakceptowane, a nieprzydatne lub nie działające legalnie wtyczki są przepuszczane?

Dzisiaj trafiłem na wtyczkę EasySave – ta wtyczka dodaje skrót klawiszowy – Ctrl+S – do szybkiego zapisania tworzonego wpisu jako szkic lub zaktualizowania gdy edytujemy wpis. Tylko po co? Przecież WordPress ma wbudowane kilkanaście skrótów klawiszowych, wśród których właśnie Ctrl+S do zapisania tworzonego wpisu jako szkic oraz Alt+Shift+P do opublikowania wpisu lub jego zaktualizowania.

Druga wtyczka na którą natrafiłem to MDC YouTube Downloader – dodaje do wstawek z YouTube opcję pobrania danego filmu i tu jest problem bo takie działanie jest nie zgodne z zasadami YouTube. W końcu skoro wujek Google zablokował większość znanych/popularnych narzędzi do tego służących jak i w sklepiku Chrome WebStore zrobił porządek z tego typu rozszerzeniami to raczej nie zezwala na takie pobieranie. Co ciekawe już jedna tego typu wtyczka wyleciała, może to ten sam autor? ;)

W styczniu na WordPress.org wylądowała niedziałająca kopia wtyczki WordPress SEO – „Skopiował wtyczkę WordPress SEO, zmienił nazwę na Super SEO i bach do repozytorium WP.org„.

W efekcie w repozytorium WordPress.org robi się śmietnik, kopie kopi, kilkadziesiąt wtyczek robiących to samo (np: wtyczki do zmiany tła strony logowania), niedziałające wtyczki, wtyczki doklejające co się da do strony…… a szkoda bo powinien być ład i porządek jak na Drupal.org.