Dostęp do przeszło 95000 zdjęć jednym kliknięciem

Serwis Pixabay oferuje darmowy dostęp do (w chwili pisania tego wpisu) zbioru 95 091 zdjęć wykonanych przez 69 450 autorów oraz darmowy dostęp do kolekcji 25 641 klipartów, wszystkie pliki są udostępnione na licencji CC0 (brak praw autorskich) i dostępne jednym kliknięciem z poziomu kokpitu WordPressa dzięki ich własnej autorskiej wtyczce Pixabay Images.

Podobnie jak wtyczki z zestawienia „5 wtyczek do wyszukania zdjęć na Flickerze i dodania ich do wpisu z poziomu kokpitu” tak i wtyczka Pixabay Images integruje się z wordpressową biblioteką mediów i w podobny sposób umożliwia dodanie zdjęć do naszych wpisów. Tyle, że zamiast Flickra przeszukujemy Pixabay.

Po zainstalowaniu Pixabay Images nad paskiem narzędzi edytora zagości nowy przycisk, wystarczy kliknąć i w nowo otwartym oknie możemy rozpocząć szukanie i przeglądanie zdjęć.

Pixabay Images button tinymce

Lub tradycyjnie klikamy przycisk Dodaj medium (opcjonalnie alt+shift+m) i w po lewej stronie wybieramy Search Pixabay.

Pixabay Images search image

Tak czy tak wyświetlone zostanie okno z boksem z wyszukiwarką zdjęć i dwoma opcjami do filtrowania zdjęć – typ (zdjęcia / kliparty) i orientacja (krajobraz / portret). Wpisujemy słowo, klikamy przycisk Search images lub Enter na klawiaturze i przeglądamy wyświetlone zdjęcia, a jak zdecydujemy się na któreś to klikamy na nim i wybrane zdjęcie zostaje wyświetlone w większym rozmiarze.

Pixabay Images insert

Pod zdjęciem mamy rozdzielczość i podlinkowane info o autorze zdjęcia oraz po lewej przycisk anulowania i powrotu do przeglądania zdjęć (X), przycisk przejścia na Pixabay i podstronę z klikniętym zdjęciem (Visit page) oraz przycisk potwierdzenia wyboru i załadowania zdjęcia do biblioteki mediów (Insert).

Wraz z wgraniem zdjęcia do naszej lokalnej biblioteki zdjęć, reszta to standard, czyli dodajemy zdjęcie do wpisu tak jak to wygląda domyślnie gdy wgramy zdjęcie z dysku.

http://wordpress.org/plugins/pixabay-images