Darmowe poradniki dla początkujących od TemplateMonster

Październik tradycyjnie kojarzy nam się z początkiem jesieni i studiami. I jeśli nawet nie planujecie dołączać do grona studentów oraz dawno skończyliście uczelnię, październik jest dobrym czasem na naukę. Tym bardziej, że dzięki Internetowi można zostać słuchaczem interesujących kursów oraz znaleźć niezbędne książki i otrzymywać wiedzę nie wychodząc z domu. I co jest najważniejsze: coraz więcej materiałów edukacyjnych dostępnych jest za darmo.

Dziś przedstawimy Państwu 4 ciekawe poradniki dla początkujących, które zostały opracowane przez zespół TemplateMonster. W nich zebrane są podstawowe informacje i typowe błędy z którymi spotykają się osoby uruchamiające swoją pierwszą stronę internetową. Jeśli należycie do nich i planujecie startować ze stroną www oraz e-sklepem, te poradniki będę ciekawe dla was. Tym bardziej, że one są darmowe.

Do Państwa wyboru dostępne są 4 książki:

  • Typowe błędy podczas uruchomienia strony”. W tym poradniku znajdziecie odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące wyboru domeny i hostingu, podstaw optymalizacji strony (robots.txt, mapa strony, znaczniki meta) i znaczenia zawartości na stronie www. Dzięki podanej informacji będziecie wiedzieli jak nie nastąpić na te same grabie i uzyskać sukces pod czas startu swojej strony internetowej. Pobrać porannik można tutaj.
  • „Tworzenie responsywnych stron: jakie masz opcje?”. Teraz praktycznie wszystkie nowe strony www są responsywne. Ale jeszcze 2 lata temu, do zmian w algorytmach Google, duża cześć deweloperów nie korzystała się z RWD (Responsive Web Design) pod czas tworzenia stron www. Podana książka zawiera kluczowe porady dotyczące wdrożenia techniki RWD do projektu witryny. Dzięki niej będziecie wiedzieli o responsywnych układach, nawigacji, typografii i zdjęciach. Pobrać poradnik można na tej stronie.
  • „Jak łatwo stworzyć witrynę eCommerce?”. Podany poradnik zawiera informacje o popularnych produktach do sprzedaży, istniejących rozwiązaniach dla e-commerce, trendach w projektowaniu webowym i podstawowych konfiguracjach sklepu. Książka dostępna jest pod adresem.
  • „Najlepsze praktyki SEO do optymalizacji wpisów na blogu WordPress”. W tym poradniku przedstawione są tematy związane z optymalizacją artykułów na stronie opartej o WordPress. Ale większość z tych porad są uniwersalne i ich da się dostosować do stron zbudowanych na innych systemach. W książce znajdźcie informacji o optymalizacji treści, obrazków i URL, wyborze tytułu i słów kluczowych dla znaczników meta oraz popularnych wtyczkach SEO dla WordPress. Poradnik znajduje się tutaj.

P.S. Proszę zwrócić uwagę, że powyższe książki dedykowane są dla osób z początkującą wiedzą o tworzeniu i optymalizacji strony www. Ich cel – pomóc czytelnikom zorientować się w temacie i ruszyć ze swoim pierwszym projektem internetowym.