Czym są powiadomienia web push?

Powiadomienia web push to jedna z nowych metod reklamy internetowej, z którą mamy do czynienia zarówno na komputerach, jak i na urządzeniach mobilnych. Czym dokładnie są powiadomienia web push?

Z powiadomieniami web push spotkał się chyba każdy, kto korzysta obecnie z internetu. Nie zawsze wiemy jednak, czym dokładnie jest reklama tego rodzaju, czyli web push advertising, która wykorzystywana jest dziś przez wielu reklamodawców.

Czym dokładnie jest web push advertising? Co warto wiedzieć o powiadomieniach web push? Jakie mają znaczenie dla współczesnych reklamodawców?

Czym jest web push advertising?

Reklama web push, czyli web push advertising to nowoczesna metoda reklamy wykorzystująca internet. Polega na wyświetlaniu niewielkich notyfikacji za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Tego rodzaju reklama to dla reklamodawcy szansa na stworzenie dużej bazy potencjalnych klientów, którzy pragną otrzymywać informacje o ofercie. Kampanie dostarczane są do odbiorców od razu i nie są blokowane przez filtry antyspamowe, gdy użytkownik wyrazi zgodę na otrzymywanie takiego przekazu reklamowego.

Jak wyglądają powiadomienia web push?

Reklama web push działa za pomocą specjalnych notyfikacji. Ich wygląd jest zależny od przeglądarki internetowej, w której będą wyświetlane.

Najczęściej mają postać niewielkich, prostokątnych okienek, które zawierają tytuł, treść, element graficzny przyciągający uwagę odbiorcy, a także link do strony, do której powiadomienie prowadzi.

Zalety web push advertising:

  • budowa wartościowej bazy danych określających preferencje klientów
  • szybkie dotarcie do najbardziej zainteresowanych klientów
  • możliwość używana zarówno na komputerach, jak również na urządzeniach mobilnych
  • prezentacja komunikatów bez potrzeby zbierania adresów e-mail czy numerów telefonów
  • łatwa kreacja reklamy – także bez posiadania specjalistycznej wiedzy programistycznej oraz marketingowej
  • opłacalny wybór – promocja web push advertising pozwala na obniżenie kosztów reklamy, a także na podwyższenie jej skuteczności

Aby uruchomić własną kampanię web push advertising, warto skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań, na przykład PushAd.