Zarządzaj custom fragmentami kodu z poziomu kokpitu

Code snipptowy pomocnik, którego warto poznać. Dzięki niemu kolejne kawałki kodu dodajesz niczym wpisy a zarządzasz nimi jak wtyczkami. Z poziomu kokpitu. Bez wchodzenia na serwer.

Praktycznie każdy z nas wcześniej czy później będzie musiał skorzystać z jakiegoś kawałka kodu aby coś gdzieś dodać lub coś nadpisać w samym WordPressie, w skórce lub we wtyczce. Gdzie trzymać takie kawałki kodu? Można w pliku functions.php skórki ale najlepiej we własnej wtyczce. A jeszcze lepiej z pomocą takiej wtyczki jak Code Snippets.

W każdej chwili, bez opuszczania kokpitu możemy dodać nowy lub edytować wcześniej dodany kawałek kodu.

Code Snippets 02

I w każdej chwili możemy dowolny kawałek kodu aktywować lub dezaktywować tak jak to robimy na stronie z wtyczkami.

Code Snippets

Przykładowo dodajemy do bazy tej wtyczki kawałek kodu na przełączenie WordPress w tryb przerwy technicznej. I w razie potrzeby włączenia takiej przerwy wchodzimy na stronę z listą naszych kawałków kodu i aktywujemy ten od aktywacji przerwy technicznej. A później dezaktywujemy. Prosto, szybko i bez zbędnej fatygi. Bez wchodzenia na serwer i bez potrzeby korzystania z wtyczki do włączania przerw technicznych, której użyjemy raz na ruski rok, bo przy aktualizacjach WordPress sam się przełącza na tryb przerwy.

Code Snippets