Chcesz przeczytać wpis? Polub lub kliknij +1

OnePress Social Locker udostępnia nam fajny i prosty w użyciu mechanizm na promowanie strony lub konkretnej treści w trzech serwisach społecznościowych – Facebook, Twitter i Google+.

Podczas tworzenia wpisu obejmujemy wybrany fragment treści (przykładowo link do pobrania darmowego ebooka) shortcode sociallocker:

https://gist.github.com/DMati/23387b13a03e7279704b7b3745acb21d

Po wyświetleniu wpisu odwiedzający w miejscu, w którym ukryliśmy wybraną zawartość ujrzy taki o to box.

OnePress Social Locker

Teraz wystarczy, że odwiedzający tweetnie, polubi (tutaj mamy dwa etapy – kliknięcie Lubię to plus kliknięcie linka Potwierdź i w nowo wyświetlonym okienku potwierdzenie polubienia) lub doda plusa a box zniknie ukazując ukrytą zawartość (bez przeładowania strony).

Domyślnie mamy jeden box do dyspozycji – Default Locker ale w zależności od potrzeb możemy przygotować kilka lub kilkanaście takich boxów.

OnePress Social Locker settings add box

Przy tworzeniu lub edycji wybranego boxa możemy ustawić tytuł i treść komunikatu nad przyciskami oraz podać adres url jaki ma zostać po kliknięciu udostępniony w social media – domyślnie to adres url aktualnie wyświetlonego wpisu.

OnePress Social Locker settings

Niestety w darmowej wersji to wszystko co możemy ustawić. Dopiero w płatnej wersji tej wtyczki, która kosztuje niecałe 66zł (sprzedaż poprzez sklep CodeCanyon), mamy więcej możliwości ustawień dla każdego boxa z osobna.

  • zmiana tekstu tweet / like us / +1 us
  • zmiana przycisków – do dyspozycji mamy dwa dla Facebooka (Lubię to / Udostępnij), dwa dla Twittera (Tweetnij / Obserwuj), dwa dla Google+ (+1 / Udostępnij) i jeden dla LinkedIn (Udostępnij)
  • auto wyłączenie blokady po x sekundach oraz przycisk zamknięcia (x w prawym górnym rogu)
    OnePress Social Locker theme 03
  • włączenie takiej blokady dla kanału rss
  • wyłączenie blokady zawartości na urządzeniach mobilnych oraz dla zalogowanych użytkowników
  • ukrycie zawartości także w źródle strony – w darmowej wersji ten box to taka wizualna nakładka od frontu, wystarczy zaglądnąć do źródła strony i już wiadomo co zostało ukryte
  • kilka skórek dla boxa

OnePress Social Locker theme

OnePress Social Locker theme 02

Objęcie wybranego fragmentu wpisu ułatwia przycisk jaki OnePress Social Locker dodaje do edytora wizualnego. Przycisk jest rozwijany i zawiera listę wszystkich utworzonych boxów.

OnePress Social Locker post add

Samo monitorowanie udostępnień i ogólnie klikalności w poszczególnych wpisach ułatwia specjalna zbiorcza strona.

OnePress Social Locker stats page

Przycisk w edytorze wizualnym jak i strona ze statystykami klikalności znajduje się w wersji darmowej 🙂

http://wordpress.org/plugins/social-locker/

http://codecanyon.net/item/social-locker-for-wordpress/3667715