Boxy informacyjne wtyczek i motywów z WordPress.org

Boxy informacyjne wtyczek i motywów z WordPress.org

WP Plugin Info Card – bardzo fajna wtyczka, dzięki której w dowolnym miejscu na stronie (gdzie działają shortcodes) możemy umieścić miły dla oka box informacyjny o dowolnej wtyczce i dowolnym motywie z WordPress.org, zamiast suchego adresu url. Nada się fajnie przy zestawieniach z wtyczkami lub motywami oraz przy prezentacji listy wtyczek/motywów własnego autorstwa.

Wygląda to tak:

WP Plugin Info Card example 02
Przykład poziomego boxu
WP Plugin Info Card example 01
Przykłady pionowego boxu

Do wyboru mamy dwa style – pionowy i poziomy oraz 10 wersji kolorystycznych. W razie potrzeby możemy stworzyć własny styl takich boxów (kopiujemy katalog wppic-templates do aktywnego motywu i rzeźbimy własny szablon), a przy wtyczkach bez bannera możemy wstawić własny obrazek. Jest też opcja kilku wtyczek/motywów w jednym boxie – przy każdym odświeżeniu strony wyświetla się info o innej wtyczce/innym motywie. Co do zawartych w takim boxie danych, odświeżają się (wedle naszych ustawień) co x minut (domyślnie co 10 minut) lub asynchronicznie via ajax.

Sposób dodania takich boxów jest ułatwiony dzięki specjalnemu generatorowi, ale niestety dostępny jest on jedynie z poziomu edytora wizualnego. W innych miejscach musimy wstawić ręcznie shortcodes i nadać mu odpowiednie atrybuty (na stronie ustawień mamy wzór shortcode i ściągę z argumentów).

WP Plugin Info Card editor popup
Generator shortcode boxu.

Jest też wersja płatna, integrująca się ze sklepami Envato – ThemeForest, CodeCanyon, VideoHive, AudioJungle, GraphicRiver, PhotoDune, 3DOcean i ActiveDen. Boxy wyglądają podobnie ale zamiast bannera może widnieć materiał wideo a linki opcjonalnie są wzbogacone o kod programu partnerskiego.

Darmowa wersja: https://wordpress.org/plugins/wp-plugin-info-card/

Płatna wersja: http://codecanyon.net/item/wp-envato-affiliate-card/9917232