Blokada wewnętrznego pingowania

WordPress Ping Optimizer uchroni nas od banu za zbyt częste pingowanie, czyli powiadamianie konkretnych stron/usług o nowym wpisie na naszej stronie. Jest jeszcze jedna wtyczka, która tyczy się pingowania w WordPressie i którą warto zainstalować chyba, że wewnętrzne pingowanie nam nie przeszkadza.

Nie tylko konkretne usługi są powiadamiane o nowym wpisie ale również strony do których zamieściliśmy link w treści wpisu, niestety domyślnie działa to także w obrębie naszej strony. Dokładnie mówiąc, gdy piszemy wpis A i podlinkujemy w nim wpis B to na stronie z wpisem B zostanie wyświetlony pingback – krótka informacja, że wpis A do nas linkuje.

Wtyczka Stop Internal Pingbacks zablokuje takie pingowanie w obrębie naszej strony, tej samej domeny, co w mojej ocenie troszkę głupio wygląda tak jak lajkowanie naszych własnych wpisów na Facebooku. Wraz z zainstalowaniem tej wtyczki jeżeli już pod wpisem wyświetlony zostanie jakiś pingback to będzie pochodził z zewnętrznej strony nie z tej samej domeny.

Strona wtyczki http://wordpress.org/plugins/stop-internal-pingbacks/