Automattic eksperymentuje z UI publikacji wpisu na WordPress.com

Automattic eksperymentuje z UI publikacji wpisu na WordPress.com

Na WordPress.com trwa testowanie nowego UI publikacji wpisów, jak wygląda możecie zobaczyć poniżej na screenie lub na żywo, jeżeli macie założonego bloga na tej platformie. Wystarczy zalogować się do kokpitu i wejść w Wpisy → Dodaj nowy, a następnie kliknąć na link w komunikacie informującym o nowym UI.

wpcom new post ui not

Co do nowego UI tworzenia wpisów to wygląda tak:

wpcom add post ui

Metabox opcji publikacji, kategorii, tagów, ikony wpisu i pozostałe metaboxy zostały upchnięte w jedną dużą harmonię, natomiast przyciski usunięcia, podglądu tworzonego wpisu, zapisania jako szkic i opublikowania zostały przeniesione pod okno edycji. Dodatkowo czego nie widać, a wnosi nowa odsłona tej strony kokpitu to zapisanie jako szkic i publikacja wpisu odbywa się bez przeładowania strony. Ogólnie zmiany na plus, jedynie co na minus w obecnej odsłonie to to, że harmonia i jej rozwijane elementy jak i pole na tytuł są za duże. Obecnie ta nowa strona publikacji wpisu otwiera się na osobnej stronie, która jest pozbawiona standardowego górnego jak i bocznego paska narzędzi.

Patrząc na udostępniony mockup w formie pliku PSD, w bocznym jak i górnym pasku też planowane są zmiany choć tu bardziej kosmetyczne. W lewym pasku aktywny element jest lepiej wyróżniony, a górny pasek narzędzi obniżony i zrównany z lewym.

admin-posts

Co sądzicie o nowej testowej odsłonie strony tworzenia wpisu na wp.com? Widzielibyście coś takiego w WordPressie do samodzielnej instalacji?