AddQuicktag – podręczny zestaw gotowców

Często korzystasz z jakiś fragmentów treści lub kodu HTML? Zerknij na wtyczkę AddQuicktag. Możemy z jej pomocą przygotować sobie listę gotowych treści jak przykładowo wstępy do zestawień lub listę jakiś fragmentów kodów, które często lądują w treści naszych wpisów (np: na wyróżnienie tekstu). Tak przygotowaną listę mamy dostępną w formie rozwijanej listy wyboru w edytorze wizualnym…

AddQuicktag tinymce select button

… lub w formie osobnych przycisków w edytorze tekstowym.

AddQuicktag html editor button

Wystarczy wybrać odpowiednią pozycję z listy lub kliknąć odpowiedni przycisk i jakiś gotowiec ląduje w treści naszego wpisu, dzięki czemu nie musimy za każdym razem pisać od nowa lub skądś przekopiowywać.

W zależności od potrzeb możemy przygotować gotowiec, który wkleimy w danym miejscu lub którym otoczymy zaznaczony fragment tekstu. Tym samym możemy przygotować np: wstępy do zestawień czy tabelę z częściowo wypełnionymi polami jak i przygotować np: wyróżnienie wybranego fragmentu tekstu poprzez objęcie go odpowiednim kawałkiem kodu HTML.

AddQuicktag settings add tag

Co fajne, możemy wykluczyć dany „gotowiec” z listy, gdy edytor w trybie wizualnym oraz określić rodzaje wpisów (w tym komentarze) dla jakich będzie dostępny. Dzięki temu możemy przygotować całkiem osobną listę dla wpisów i stron czy innego rodzaju wpisów. Możemy również ułożyć w pożądanej kolejności te nasze gotowce i ustawić dla nich klucz dostępu np: naciśnięcie kombinacji Alt+Shift+P doda wyróżnienie dla zaznaczonego fragmentu tekstu. Autor wtyczki nie zapomniał o funkcji exportu i importu listy naszych gotowców, także w każdej chwili możemy załadować naszą listę na innej stronie lub utworzyć kopię, od tak na wszelki wypadek.

http://wordpress.org/plugins/addquicktag/