Zaplanowana przerwa techniczna

Być może planujesz restart witryny na nowym motywie, a może jakieś inne prace na czas których chcesz wyłączyć witrynę o zaplanowanym terminie i ponownie włączyć w sposób zautomatyzowany. Jeżeli niebawem lub w przyszłości wiedz, że jest wtyczka, która oferuje taką funkcję, łącznie z tymczasową stroną docelową ze stosowną informacją (i opcjonalnym odliczaniem) na którą będą trafiać odwiedzający.

Po co w ogóle wyłączać witrynę? Czyli aktywować tryb przerwy technicznej jak ten, który jest aktywowany podczas aktualizacji WordPressa czy wtyczki? Aby dla osób z zewnątrz nie były dostępne żadne funkcje czy to po stronie motywu, wtyczek czy samego WordPressa, jak i był zablokowany dostęp do wszelkich plików.

Wtyczka jest darmowa i dostępna w oficjalnym repozytorium wtyczek do WordPressa. Instalacja standardowa a strona ustawień zawiera szereg ustawień podzielonych na zakładki:

Ustawienia główne

To tutaj aktywujemy i dezaktywujemy działanie wtyczki oraz ustawiamy termin kiedy tryb przerwy technicznej ma się włączyć oraz kiedy taki tryb ma się wyłączyć.

Zaplanowana przerwa techniczna

Ustawienia wyglądu

Tu z kolei nanosimy zmiany w kolorystyce (kolor tekstu, nagłówka, linków), wgrywamy logo i tło, dodajemy nagłówek oraz treść (do użytku edytor wizualny/tekstowy wraz z dostępem do biblioteki mediów). Opcjonalnie aktywujemy wyświetlanie odliczania do terminu wyłączenia trybu przerwy technicznej.

Zaplanowana przerwa techniczna

Ustawienia SEO

W razie potrzeby opcjonalnie mamy możliwość dodania tymczasowych meta tagów – tytuł, opis i favicona. Dodatkowo możemy dodać kod statystyk jeżeli nie chcemy przerywać zliczania odwiedzin.

Zaplanowana przerwa techniczna

Podgląd ustawień

Ostatnia zakładka to zarazem odnośnik do wyświetlenia podglądu strony przerwy technicznej. Bez finalnego aktywowania trybu przerwy technicznej możemy sprawdzić czy jak taka strona będzie się prezentować i w razie potrzeby nanosimy potrzebne zmiany.

Schedule Maintenance Mode