? WordPressowy słowniczek pojęć i nazewnictwa

Tym razem nie kolejna wtyczka lub kolejny motyw, w przerwie między kolejnymi dodatkami do WordPress, przydatna witryna dedykowana użytkownikom WordPressa. Taki online’owy słowniczek.

Dostępna pod adresem WPGlossary.net anglojęzyczna witryna pełni rolę słownika terminologii występującej w ekosystemie WordPressa jak i terminologii powiązanej występującej w każdym innym systemie zarządzanie treścią jak PHP, RSS, CSS czy edytor. Ale nie tylko terminologia.

Do słownika trafiły informacje o dołączonych do każdej paczki instalacyjnej wtyczkach – Akismet i Hello Dolly oraz o popularnych wtyczkach jak Jetpack, WPML, bbPress, BuddyPress. Znajdziemy także informację o platformie blogowej WordPress.com, firmie Automattic, fundacji WordPress jak i informację kim jest Matt Mullenweg.

? WordPressowy słowniczek pojęć i nazewnictwa

Zapewne przez samych autorów lub społeczność jeżeli taka funkcja zostanie udostępniona słownik z biegiem czasu będzie wzbogacany o brakujące terminy oraz o nowe. O ile projekt ten będzie utrzymywany „przy życiu”.

Same strony terminów słownika zawierają skrótowy opis oraz rozszerzony opis. Niektóre terminy wzbogacono o materiał wideo będący instruktażem bądź jedynie demonstrujący dane zagadnienie.

? WordPressowy słowniczek pojęć i nazewnictwa

WP Glossary – The Glossary for WordPress Users